Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, być na bieżąco z prawem żywieniowym oraz wiedziedź co możemy Ci zaoferować w ramach szkoleń, przyłącz sie do nas subskrybująć newsletter.

zapisz się >

Aktualności

2016-12-19 powrót

Publikacja II części Q&A dot. Rozporządzenia 1169/2011

13 grudnia Komisja Europejska opublikowała długo oczekiwany dokument „Pytania i Odpowiedzi w sprawie stosowania Rozporządzenia 1169/2011 dotyczącego informacji do konsumentów na temat żywności – Cześć II”.

Dokument podzielony został na dwie części

  • Ogólne wymagania (7 pytań i odpowiedzi)
  • Deklaracja wartości odżywczej (9 pytań i odpowiedzi)

Ze względu na fakt, że przebieg prac nad dokumentem był upubliczniony zarówno pytania i jak i odpowiedzi były wcześniej powszechnie znane. Dotyczą one m.in. konieczności deklarowania wartości odżywczej w przypadku suplementów, dla których zastosowane są oświadczenia czy kwestii wielkości czcionki dla wyrazów pisanych wielką literą czy też w odniesieniu liczb.

Osoby zainteresowane otrzymaniem Q&A prosimy o kontakt z biurem: igifc@igifc.pl (Dotyczy wyłącznie subskrybentów Newslettera IGIFC)

Znaczenie przewodników, wytycznych, opinii oraz innych dokumentów z zakresu prawa żywnościowego publikowanych przez instytucje unijne i krajowe będzie przedmiotem dyskusji podczas VII Letniej Szkoły Prawa Żywnościowego – SKŁAD – OZNAKOWANIE – KONTROLA żywności, która odbędzie się w dniach 6-7-8 czerwca 2017 r. w Pałacu Zdunowo.

Program VII LSPŻ i szczegóły organizacyjne będą dostępne na www.igifc.pl jeszcze w 2016 r.