Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, być na bieżąco z prawem żywieniowym oraz wiedziedź co możemy Ci zaoferować w ramach szkoleń, przyłącz sie do nas subskrybująć newsletter.

zapisz się >

Aktualności

2014-09-30 powrót

Żywność w szkołach - jaka będzie w przyszłym roku szkolnym?

Prace legislacyjne nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia w zakresie dotyczącym żywności sprzedawanej i promowanej w szkołach nabierają tempa. Podkomisja nadzwyczajna przedstawiła sprawozdanie na temat poselskiego projektu zmian w postaci tekstu jednolitego, który jest efektem jego rozpatrzenia na kilku posiedzeniach sejmu.

Pierwotny tekst zaproponowany przez posłów z klubu PSL dotyczył wyeliminowania ze szkół tzw. żywności śmieciowej i z uwagi na swoją konstrukcję wzbudzał duże kontrowersje w branży spożywczej. Na skutek konsultacji oraz dalszych etapów ustawodawczych doszło do istotnych i uzasadnionych zmian w treści ww. projektu, dzięki czemu jest szansa na jego uchwalenie i  wejście w życie.

Obecny tekst zakłada m.in., że na terenie przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz w szkołach, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, a także w placówkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 pkt 3, 5 i 7 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty...

Jeśli chcesz dostawać maila z całą treścią AKTUALNOŚCI dokonaj bezpłatnej subskrypcji NEWSLETTERA tutaj