Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, być na bieżąco z prawem żywieniowym oraz wiedziedź co możemy Ci zaoferować w ramach szkoleń, przyłącz sie do nas subskrybująć newsletter.

zapisz się >

Aktualności

2014-09-11 powrót

„30% tłuszczu mniej” - błędy w brytyjskiej reklamie owsianki skutkiem zakazu jej emisji

Dwa elementy użycia tego oświadczenia wzbudziły wątpliwości ASA, tj.:

  • producent owsianki odniósł się do zawartości tłuszczu wyliczonej dla produktu suchego, nie zaś przygotowanego do spożycia zgodnie z instrukcją (czyli tu: po dodaniu mleka), wbrew art. 5 ust. 3 rozporządzenia 1924/2006 oraz (zatem do produktu, który de facto nie był jeszcze „owsianką”) metoda wyboru innych produktów, z którymi porównano reklamowaną owsiankę.
  • Stosowanie oświadczeń porównawczych jest dozwolone przy spełnieniu kilku warunków i faktem jest, że często nastręcza podmiotom sporych trudności (np. w wyborze produktów referencyjnych w ramach tej samej kategorii). Dlatego też stosując porównawcze oświadczenia żywieniowe warto pamiętać o dokładnej analizie całej treści rozporządzenia, tzn. zarówno ogólnych, jak i szczegółowych warunków posługiwania się nimi w etykietowaniu, prezentacji i reklamie.

Jeśli chcesz dostawać maila z całą treścią AKTUALNOŚCI dokonaj bezpłatnej subskrypcji NEWSLETTERA tutaj