Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, być na bieżąco z prawem żywieniowym oraz wiedziedź co możemy Ci zaoferować w ramach szkoleń, przyłącz sie do nas subskrybująć newsletter.

zapisz się >

Aktualności

2014-08-05 powrót

Nowy przewodnik EFSA dotyczący enzymów

Dokument składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy dotyczy rozpatrywania wniosków przez EFSA, w szczególności  na sprawdzaniu przydatności enzymów zgodnie z artykułem 12 (3) rozporządzenia (UE) nr 234/2011. W kolejnym rozdziale wskazano, kiedy i jak wnioskodawca może skontaktować się z zespołem EFSA w trakcie trwającego procesu rejestracji i oceny ryzyka. Trzeci rozdział zawiera wykaz dokumentów, które są istotne na etapie przygotowywania i oceny wniosków dotyczących enzymów spożywczych. W ww. wytycznych znajduje się lista kontrolna, która pozwala na wstępną ocenę ryzyka. Lista ta, która znajduje się w załączniku przewodnika musi zostać wypełniona przez wnioskodawcę i przedłożona EFSA wraz z całą dokumentacją techniczną. Urząd zaleca osobom przygotowującym dokumentację techniczną do wypełnienia w pierwszej kolejności listy kontrolnej, która pozwala na weryfikację, czy warunki dotyczące oceny ryzyka oraz kryteria przydatności są spełnione.

Ponadto pokreślono, że przewodnik ma na celu usprawnienie procedury oceny wniosków, co będzie korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron.

Jeśli chcesz dostawać maila z całą treścią AKTUALNOŚCI dokonaj bezpłatnej subskrypcji NEWSLETTERA tutaj