Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, być na bieżąco z prawem żywieniowym oraz wiedziedź co możemy Ci zaoferować w ramach szkoleń, przyłącz sie do nas subskrybująć newsletter.

zapisz się >

Aktualności

2016-04-07 powrót

NIK włącza się w kontrolę suplementów diety

Kolejnym etapem prac mających na celu wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z obecnością suplementów diety w Polsce jest przeprowadzenie kontroli przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK).
 
NIK obecnie bada czy rynek suplementów diety jest właściwie uregulowany. Podstawowym zadaniem jest organicznie „intensywnej i mylącej promocji w radiu, telewizji i aptekach”. Celem jest również sprawdzenie czy wprowadzanie i obecność na rynku suplementów diety ma odpowiednie podstawy prawne i co ważniejsze czy prawo przewiduje odpowiednie instrumenty umożliwiające skuteczne egzekwowanie przestrzegania wymagań.
 
Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku Prezes Urzędu Konkurencji i Konsumentów wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym rozpoczęli wspólne działania mające na celu ograniczenie reklamy suplementów diety wprowadzającej w błąd konsumentów.