Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, być na bieżąco z prawem żywieniowym oraz wiedziedź co możemy Ci zaoferować w ramach szkoleń, przyłącz sie do nas subskrybująć newsletter.

zapisz się >

Aktualności

2018-11-22 powrót

Czy unijne regulacje dot. oświadczeń warto powielać?

W dniach 6 i 7 listopada w Ankarze, Turcja odbyła się konferencja "2 Agriculture, Food & Nutrition Policies Summit". To cykliczne wydarzenie organizowane jest przez Food Supplement & Nutrition Association (GTBD) oraz przez Food Beverage & Agricultural Policy Research Association (GIFT). Ponad 250 uczestników wzięło udział w wykładach przedstawicieli świata nauki z uniwersytetów w UK, USA, Niemczech,Turcji, przedstawicieli urzędów, polityków, stowarzyszeń branżowych, przemysłu oraz otoczenia biznesu. 

Izabela Tańska - Doradca ds Prawa Żywnościowego w IGIFC została zaproszona do udziału w panelu ekspertów i wygłoszenia wykładu na temat skuteczności i efektywności regulacji wprowadzonych rozporządzeniem 1924/2006 w Unii Europejskiej, szczególnie w odniesieniu do suplementów diety. W Turcji na poziomie instytucji rządowych toczy się obecnie dyskusja na temat różnych rozwiązań dotyczących stosowania oświadczeń, zasad ich kontroli, kanałów komunikacji z konsumentami w których mogą być stosowane. W panelu dyskusyjnym brali również udział przedstawiciele ministerstw. 

Uczestnicy bardzo zainteresowali się wytycznymi służącymi do odróżniania oświadczeń zdrowotnych i tzw. leczniczych, a także powodami unijnych problemów dotyczących rozstrzygnięć dla oświadczeń dla składników roślinnych.