Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, być na bieżąco z prawem żywieniowym oraz wiedziedź co możemy Ci zaoferować w ramach szkoleń, przyłącz sie do nas subskrybująć newsletter.

zapisz się >

Aktualności

2019-10-17 powrót

Ryzyko interakcji i działań niepożądanych, a obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa produktu

Konsekwencje dla zdrowia interakcji pomiędzy lekami i suplementami diety lub produktami z innych kategorii żywności często nie są znane konsumentom w tym pacjentom.

Następstwa interakcji mogą być niegroźne a w innych sytuacjach bardzo niebezpieczne. Negatywne skutki często są natychmiastowe i mają charakter krótkotrwały, ale mogą również objawić się w dłuższym okresie czasu, np. jako efekt skumulowania toksyczności.

Działając na rynku środków spożywczych, a w szczególności suplementów diety przedsiębiorcy są zobowiązani do tego, aby formułując skład produktu, w ramach analizy ryzyka, przewidywać i minimalizować zagrożenia do akceptowanego poziomu.

Jednym z powszechnie praktykowanych rozwiązań jest zamieszczenie w etykietowaniu dodatkowych ostrzeżeń. W takich przypadkach często pojawiają się pytania producentów:

  • Kiedy powiadomienie o możliwej interakcji jest obowiązkowe w znakowaniu suplementów diety?
  • Czy komunikat „Skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą” lub „Nie spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników” jest dobrym rozwiązaniem?
  • Jakie ryzyko dla przedsiębiorcy wynika z braku ostrzeżeń dotyczących potencjalnych interakcji?
  • W jaki sposób dodatkowe ostrzeżenia mogą wpłynąć na rozstrzygnięcie powiadomienia przez GIS?

Zagadnienie jest niezwykle ważne i złożone, dlatego ROZSZERZYLIŚMY o nie PROGRAM SZKOLENIA: SUPLEMENTY DIETY - skład, klasyfikacja, znakowanie i reklama

Wykład: Ryzyko interakcji i działań niepożądanych, a obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa produktu już 20 listopada w Warszawie przedstawi doradca IGI FC.

Szczegóły i zgłoszenia: TUTAJ

ZAPRASZAMY!